Nihilizm & Antinatalizm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nihilistim
Nihilistim

Merhaba Tanışma Postu Olarak Bu Konuyu Açıyorum Forumun İlk Üyesinden Mesaj Empty Merhaba Tanışma Postu Olarak Bu Konuyu Açıyorum Forumun İlk Üyesinden Mesaj

Cuma Ağus. 11, 2023 3:32 am
Öncelikle forum yeni ve neyin yasak olduğu belli olmadığı için ve kategoriler tam oturmadığı için böyle bir konuyu burda açıyorum sayın @admin dart nihiluz.
Öncelikle selamlar admin, uzun süredir sosyal medyada sizi takip ediyordum fakat iletişim kurma şansımız hiç olmadı, forum açtığınızı fark eder etmez geldim. Saygılarımla çalışmalarınızın devamını diliyorum.

Biraz kendimden bahsedeyim nede olsa tanışma postu; benim nihilist olma serüvenim "akıllı ateist intihar eder" sözü ile başladı, ateistlikten sonra öğrendiğim nihilizm adeta hayatın şifresiydi benim için, özellikle bilimsel açıdan nihilizm'in kaçınılmaz olduğunu fark ettiğimde. Tam bir Nihilist oldum, fakat anorkonihilist, humanistnihilist v.b türlerden gram anlamam, nihilist olarak her gün intihar etmemek için uğraşmakla geçiririm günümü. Bu uğraşın mantıklı yada mantıksız hiç bir dayanağı yok elimde sanırım uğraşmayı bıraktığım noktada öleceğim.

Pekala şimdi sizleri tanıyalım, yeni katılacak üyelerimiz için bir post olarak devam etmesi dileklerimle.

Evren zaten kendi kendine yok olacak bundan kaçışımız yok, hiç bir teknoloji veya evrim evrenin tekilliğe ulaşmasından bizi kurtaramaz.
Darth Nihiluz
Darth Nihiluz
Admin
https://ilahi.biz

Merhaba Tanışma Postu Olarak Bu Konuyu Açıyorum Forumun İlk Üyesinden Mesaj Empty Geri: Merhaba Tanışma Postu Olarak Bu Konuyu Açıyorum Forumun İlk Üyesinden Mesaj

Cuma Ağus. 11, 2023 6:31 am
Merhaba. Nihilizm varoluşun kaçınılmaz sonucudur. Her şey hiçlikten gelir ve hiçliğe gider. Ver herkes nihilizmden (hiçlikten/ölümden) kaçmak için farklı maskeler takar. Bu forumda ise yalnızca bu gerçeğin farkında olanlar ve gerçeklerden kaçmayanlar, onunla yüzleşebilenler bulunur.

2010 senesinde Anarko Nihilizm'in Türkiye'deki ilk manifestosunu yazdım, bu hatırı sayılır bir etki yarattı çünkü herkes aslında varoluşun adaletsizliğinin ve her şeyin hiçliğinin farkındaydı, bununla yüzleşecek kadar cesur olanlar için bu kitap bir rehber görevi gördü. Aradan geçen yıllar boyunca bir şeyler üretmeye ve faaliyet yürütmeye devam ettim. Ancak Nihilizm ve Anarko Nihilizm sayfasından uzak kaldım, herhangi bir topluluk kurma faaliyetim olmadı ve bir yerlerde birileri her zaman nihilizmin bir takipçisi olmaya devam ettiler.

Son zamanlarda daha aktif faaliyetler yürütmeye ve felsefi teoriler üretmeye başladım. Bugün bu forumun kuruluş amacı da daha derli toplu faaliyetler yürütmek ve kendini nihilist & antinatalist olarak tanımlayanları bir araya getirerek fikir alışverişi yapmalarını ve bu fikri yaymalarını ve geliştirmelerini sağlamaktır.

Nihilistim bu gönderiyi beğendi

Nihilistim
Nihilistim

Merhaba Tanışma Postu Olarak Bu Konuyu Açıyorum Forumun İlk Üyesinden Mesaj Empty Geri: Merhaba Tanışma Postu Olarak Bu Konuyu Açıyorum Forumun İlk Üyesinden Mesaj

Cuma Ağus. 11, 2023 12:48 pm
Tanıştığımıza memnun oldum admin. Çalışmalarınızın devamını diliyorum. Elimden geldiğince destek olacağım.
Darth Nihiluz
Darth Nihiluz
Admin

Cuma Ağus. 11, 2023 8:54 pm
Nihilistim demiş ki:Tanıştığımıza memnun oldum admin. Çalışmalarınızın devamını diliyorum. Elimden geldiğince destek olacağım.

Ben de. Çalışmalarım şüphesiz devam edecek, sizin de katkılarınızın devamını dilerim.

Nihilistim bu gönderiyi beğendi

ygtcobain

Salı Tem. 30, 2024 11:56 pm
bende yeniyim çalışmalar devam edecek mi? bu sitede
Darth Nihiluz
Darth Nihiluz
Admin

Perş. Ağus. 01, 2024 5:51 am
ygtcobain demiş ki:bende yeniyim çalışmalar devam edecek mi? bu sitede

Tabii, siteye hoşgeldiniz. Paylaşımlarımız devam ediyor, sitede üye olmadığı için pek bir şey paylaşılmıyor.